Menu

W jakim wieku warto zacząć stosować botoks?

Marzec 18, 2019 - Zdrowie

Botoks a właściwe toksyna botulinowa to jedna z najchętniej wybieranych metod na odmłodzenie i ujędrnienie skóry. Czy istnieje dolna granica wieku, przy której powinniśmy zacząć stosować tę metodę? Specjaliści mówią jednoznacznie im szybciej, tym lepiej. U niektórych kobiet będzie to 25 lat u innych 35. Ważne, by szybko zareagować na pierwsze symptomy starzenia się skóry i wykorzystać to, co daje nam botoks.

Czym jest botoks?

To nic innego jak bardzo silna trucizna wytwarzana przez bakterię jadu kiełbasianego. Jako pierwsi w medycynie zaczęli stosować go neurolodzy oraz okuliści, później jego wspaniałe właściwości odkryli również lekarze medycyny estetycznej. Jego wprowadzenie powoduje porażenie komórek i uzyskanie efektu jędrności skóry oraz jej podniesienie. Trucizna aplikowana jest w stężeniu całkowicie bezpiecznym dla człowieka. Nie występują też żadne większe skutki uboczne i powikłania. Jeżeli z botoksu skorzystamy w renomowanej klinice medycyny estetycznej, to możemy być pewni, że uzyskamy pożądany efekt.

 

Kiedy możemy zacząć stosować botoks?

Momentem, w którym możemy zacząć stosować kwas botulinowy, jest pojawienie się widocznych oznak starzenia skóry. Widoczne zmarszczki, opadające powieki czy początki utraty konturów twarzy to sygnał, że powinniśmy włączyć do zabiegów kosmetycznych aplikację botoksu. Efekt zastosowania botoksu jest widoczny niemal natychmiastowo i utrzymuje się około 6 miesięcy.

Aby nasza skóra do późnej starości była piękna i jędrna powinniśmy zacząć dbać o nią jak najszybciej. Botoks jest jedną z tych metod, która pozwoli, by czas na naszej twarzy zatrzymał się w miejscu. Pamiętajmy, aby zabiegów nie wykonywać zbyt często i pamiętać o przeciwskazaniach, które mogą spowodować skutki uboczne.

 

Czy botoks może nam zaszkodzić?

Wystąpienie powikłań i skutków ubocznych jest bardzo mało prawdopodobne. Najważniejsze tak, jak przed każdym zabiegiem jest konsultacja lekarska. Z zabiegów z botoksem powinny zrezygnować kobiety w ciąży i podczas karmienia piersią, Przeciwskazaniami są również problemy z układem sercowym, uczulenie na konkretne substancje oraz choroby sercowe. Odpowiednio przeprowadzony wywiad oraz profesjonalista wykonujący zabieg ograniczają możliwość wystąpienia problemów do minimum.