Menu

Polepsz wygląd swojej skóry

Lipiec 12, 2018 - Porady, Zdrowie
Polepsz wygląd swojej skóry

Cera naczynkowa jest tematem, który spotyka bardzo wiele kobiet. Nagminnie wiąże się to z powstawaniem zaczerwienia na buzi czy występowaniem czerwonych pajączków na policzkach. Tego rodzaju skóra jest także nadzwyczaj wyczulona na intensywny wiatr i niskie także duże temperatury. Na niekorzystny wygląd cery wpływa także niewłaściwa dieta, a ponadto promieniowanie słoneczne. Ażeby poprawić jej wygląd, nie potrzeba wiele czynności. Starczy o nią dbać przy pomocy odpowiednich kosmetyków.

Jak chronić skórę naczynkową?

Najistotniejsze jest to, żeby zabezpieczać skórę przed oddziaływaniem słońca, zarówno latem, jak i zimą. W sezonie wiosennym dodatkowo jesiennym możemy używać smarów z niższymi filtrami. Natomiast latem również zimą, gdy promienie słoneczne są najintensywniejsze, użytkujmy wyższe filtry przeciwsłoneczne. Należałoby także zwracać uwagę na skład stosowanych przez nas środków. Przede wszystkim wykorzystywane przez nas kosmetyki powinny być zasobne w składniki nawilżające i łagodzące. Pamiętajmy, iż skóra przy cerze naczynkowej jest niezwykle delikatna. Używane przez nas preparaty, powinny nie zaledwie ją bronić, jednak także wzmacniać. Niekiedy okazuje się, iż pomimo wszystko dalej na buzi potrafią pojawiać się rumieńce bądź pajęczynki, powstałe na skutek pękających naczynek. Dlatego też, coraz więcej pań decyduje się na poddanie specjalistycznym zabiegom. Mają one za zadanie usunięcie popękanych naczynek.

Korzystaj z wielu metod

Jednym spośród takich zabiegów jest laserowe zamykanie naczynek, jakiemu można się poddać w klinice medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, wiązka lasera podnosi temperaturę naczynka krwionośnego. Rezultatem tego jest twardnienie czerwonych ciałek krwi, co prowadzi do zlikwidowania naczynia. Wyniki można dostrzeć już po jednym zabiegu, jednakże mogą wystąpić przypadki, kiedy pojedyczna wizyta może być niedostateczna. Aby niemniej jak najlepiej zabezpieczyć naszą cerę, po poddaniu się zabiegowi, należałoby dalej stosować stosowne kremy i specyfiki, które będą ochraniać oraz wzmacniać nasza skórę.

Sprawdź także – BLOG VESUNA.PL