Menu

Trump prezydentem USA

Listopad 15, 2016 - Wiadomości
Trump prezydentem USA

Donald Trump, uznany biznesmen a także medialny celebryta bez doświadczenia politycznego, ku zaskoczeniu wielu z nas wygrał wybory na prezydenta w stanach zjednoczonych, zostawiając na pokonanym polu niedawną sekretarz stanu bardzo dobrze rozpoznawaną Hillary Clinton.

Bardzo wspaniały rezultat 70-letniego Trumpa to wielkie zaskoczenie. Wszystkie zapowiedzi w ostatnich dniach wskazywały, że to Hilary będzie prezydentem. Donald Trump został ją w pokonanym polu głównie dzięki poparciu białych facetów i ewangelików, którzy od samego początku stanowili najbardziej zagorzałą grupę jego fanów. To w sporej większości ludzie nie posiadający studiów wyższych, którym słabiej układa się w nowej, światowej gospodarce. Porażka Hilary Clinton daje znać tak czy inaczej, iż prawdopodobnie oddało głos na nią zdecydowanie mniej kobiet niż się spodziewano. Zgodnie z wypowiedziami analityków nagrania z brzydkimi wypowiedziami Trumpa o kobietach nie zniechęciły wyborców, jak można było się spodziewać.

O doskonałym wyniku wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały wstrząsające wygrane w wielu dużych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Zwycięstwo D. Trumpa znaczy tyle, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych pierwszy raz będzie facet pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku. Zdaje się to być dość wielce zastanawiające, jednakże w świecie realnym może stać się to wyjątkowo dobre, ponieważ tego rodzaju prezydent pozbawiony gorszych politycznych nawyków ma szansę wprowadzić w kraju i w całym świecie dużo opłacalnych zmian.

Zobacz także:
Tagi: , ,