Menu

Sufity napinane i podwieszane: wady i zalety

Listopad 16, 2016 - Wiadomości
Sufity napinane i podwieszane: wady i zalety

Sufity napinane to w chwili obecnej nowinka w branży budowlanej. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z płyt karton-gips. Zresztą oba rozwiązania mają swe wady oraz zalety. Sufit podwieszany pozwala utrzymać idealnie gładką powierzchnię sufitu. Idealnie chowa wszystkie rysy a także części instalacji grzewczej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość pomieszczenia.

Zamontowanie sufitu powiązane jest jednakowoż z koniecznością wykonania prac na mokro. W pierwszej kolejności wykonuje się dedykowany stelaż, który będzie podtrzymywał płyty a następnie dochodzi do montażu.Kończąc robotę trzeba wypełnić szpary pomiędzy częściami sufitu. To dobry sposób na zminimalizowanie głosów dobiegających z górnego piętra. To wada, ale montowania sufitu podwieszanego wiąże się z koniecznością wyniesienia wszelkich rzeczy z pokoju. W procesie wstawiania i głównie docinania płyt bardzo się kurzy. Od tego typu problemu zwolnić może nas sufit napinany. Taki sufit to bardziej kosztowna alternatywa dla sufitów podwieszanych.

Użytkowanie sufitów napinany jest bardzo duże, ma się możliwość otrzymać sporo wariantów aranżacyjnych. Kiedy pomieszczenie nie jest zbyt wysokie należy myśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na sprytne podniesienie niskiego pomieszczenia. Z drugiej strony niebywale interesujący efekt można dostać gdy wybór padnie na sufity napinane z atrakcyjnym podświetleniem typu LED. Wielce interesująco przedstawia się także opcja stworzenia specjalnego nadruku na sufit. W wspomnianym celu można sięgnąć po fotę czy też wspaniałą grafikę. U producentów można znaleźć również sufity 3D. Dla detalicznych konsumentów niestety jest to dość kosztowne przedsięwzięcie. Sufity napinane 3D spotkać można raczej w klubach muzycznych czy innych rozrywkowych miejscach. Zamontowanie sufitu napinanego zajmuje tylko parę chwil. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak i przy suficie napinanym łatwo można polepszyć izolację akustyczną pomieszczenia. W ten sposób żadne dźwięki nie miały szansy do nas docierać.

Obecnie udostępniane w sprzedaży sufity napinane mogą mieć dowolny kształt dla przykładu trójkąta. Wystarczy tylko włączyć swoją pomysłowość. Jak już wspomniano dużym problemem takich sufitów jest ich wartość. Zaczyna się nawet koło 150 zł za m kw..

Zobacz także: