Menu

Poznaj uroki Bytomia

Kwiecień 21, 2018 - Uncategorized
Poznaj uroki Bytomia

Śląsk to nie tylko Katowice. W regionie odnajdziemy mnóstwo wspaniałych terytoriów, jakie będą umiały nas zafascynować swoim widokiem i historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej zwiedzający decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina ulokowana w centrum aglomeracji Śląskiej. Jeżeli wielbicie poznawać nieznane miejsca, mające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie atrakcje

Przemierzając alejki Bytomia możemy dostrzec zatrzęsienie styli architektonicznych. Szczególnie w sercu miasta. Odnajduje się tam zabytkowy skwer miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W nader bliskiej odległości ulokowany jest obiekt Urzędu Miejskiego, jaki został postawiony w okresie międzywojennym. W tym samym czasie powstała także pływalnia publiczna, leżąca nieopodal urzędu. W okolicy znajdują się przecudowne przedwojenne kamieniczki. Nienagannie przedstawiają różną przeszłość miasteczka. Bytom jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Został założony 3 lata wcześniej niż Kraków, natomiast pierwsze udokumentowane doniesienia o osadzie są z 1105 roku. W centrum miasta zlokalizujemy multum historycznych domków, lecz na naszą uwagę zasługuję dodatkowo inne miejsca Bytomia. Na jego obrzeżach postawiony jest zespół sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa także sauna. W mieście spotkamy się z obszerną ofertą kulturalną. Możemy skusić się na seans do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w sercu miasta. Jeżeli pośród nas są sympatycy sztuki nowoczesnej, to powinni oni przejść się w kierunku dawnych regionów pokopalnianych niedaleko serca miasteczka. Odkryją tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są historyczne budynki cechowni również administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią późne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny wraz z kręgielnią. Na lokalnym rynku odkryjemy wiele ustronnych miejsc, w jakich możemy mile spędzić wolny czas.

Wybierz się do Bytomia

Nie myśl i już teraz wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, dostępne są punkty sportowe. Jeśli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu kafejek dodatkowo barów, jakie znajdują się w centrum miasta. Dzięki różnorodnej ofercie atrakcji, na pewno znajdziesz tu miejsce dla siebie.

Zobacz także: