Menu

Plusy sufitów napinanych

Styczeń 27, 2017 - Uncategorized
Plusy sufitów napinanych

Napinane sufity to żadna nowość w architekturze. Warto jednak wiedzieć, iż wiele lat temu montowano je nade wszystko przy wykańczaniu wnętrza moteli i sal wykładowych. Na tę chwilę ta technika jest popularniejsza i zauważalnie dostępniejsza cenowo. Używanie sufitu napinanego jest naprawdę przeróżne – mają możliwość być montowane na prawdę w każdym punkcie, rozpoczynając od naszej toalety, a na ogromnych budynkach miejskich kończąc. Napinany sufit ma szansę również pełnić rolę ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufity napinane to odmienny gatunek sufitów podwieszanych, z tą właśnie niewspółmiernością, że sufity napinane składają się tylko z profili montowanych po krawędziach sufitu pod stropem jak i membrany, jaka jest zamieszczona między nimi. Atutem sufitów napinanych w stosunku do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest praktycznie pełna dowolność projektowania. Mamy szansę kreować nieskończenie dużO dowolnych struktur: łukowych, owalnych. Zgranie ich z zróżnicowaniem kolorów i oświetlenia zapewnia nam powalający efekt. Kolejną wyższością wspomnianych sufitów jest sposobność określenia de facto jakiegokolwiek koloru a także jego typu: błysk/mat. Sufity napinane bardzo ładnie ukrywają każde nieładne pęknięcia, a takie z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) mogą optycznie poszerzyć nasze biuro. Są to też sufity zaskakująco odporne na różnego typu odkształcenia, wstrząsy.

Montaż sufitu to rzeczywista przyjemność – jest niebrudzący i dość szybki, ponieważ trwa kilka godzin (zazwyczaj od 3 do 8 godzin). Cały zabieg mamy sposobność zorganizować nawet bez potrzeby opróżniania mebli i sprzętów z remontowanego pomieszczenia. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy doświadczonej ekipie. W czasie instalacji sufitu strasznie istotne jest, aby postarać się także o jego należyte oświetlenie. Mamy możliwość wykorzystać przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Takiego rodzaju sufit z pewnością sprawi, że nasze biuro będzie śliczne.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego odnowa polega wyłącznie na delikatnym myciu.

Jedna myśl nt. „Plusy sufitów napinanych

Remulo

Ciekawe rozwiązanie, aż dziwne ze wcześniej o nim nie slyszalem.

Komentarze są wyłączone.