Menu

Na co zwracać uwagę przy doborze lodówki?

Czerwiec 4, 2018 - Porady, RTV AGD
Na co zwracać uwagę przy doborze lodówki?

Mogłoby się zdawać, iż wybór lodówki należy do jednych z trudniejszych. Mimo iż wszystko na to wskazuje, wcale tak nie jest. W sklepach jest niezykle dużo modeli. Umieją się różnić między sobą pod wszelakim względem. Zacząwszy od wielkości, poprzez dostępne funkcje, a skończywszy na wykorzystaniu energii. Nim przystąpimy do kupna tej idealnej dla nas, skupmy się na najważniejszych dla nas rzeczach, czyli czego będziemy po niej oczekiwać.

Dobór chłodziarki nie musi być kłopotliwy

Jeśli żyjesz samodzielnie, najsłuszniejszym wyborem będzie lodówka o objętości do blisko 120 litrów. Nie będzie zajmować znacznej ilości przestrzeni w kuchni. W przypadku, gdy w domu mieszka więcej niż jedna istota, dla każdego domownika powinniśmy doliczyć kolejne 30 litrów. Pamiętajmy, iż im większa chłodziarka, tym więcej prądu może używać. To jednak jest uzależnione również od tego, której klasy lodówkę zakupimy. Aby uniknąć gigantycznych kwot za energię, zwracajmy uwagę na klasę energetyczną. Wielokrotnie lodówki posiadające wysoką klasę energetyczną są kosztowniejsze, lecz w dłuższym okresie, poniesiona opłata powinna ekspresowo się zwrócić. Kupując tańszy typ, będzie to jedynie oszczędność pozorna. Lodówka jest urządzeniem, które pracuje nieustannie. Decydując się na tańszy wariant o niższej klasie energooszczędności, przyoszczędzone pieniądze wydamy na większe faktury za energię elektryczną.

Czy głośność ma znaczenie

Należałoby zorientować się, jak głośno chłodziarka będzie działać. Nie są to głośne szmery, które były by nachalne i wpływały niekorzystnie na eksploatatora. Powodowany przez chłodziarkę szmer, niezwykle często jest praktycznie znikomy w innych wnętrzach. Na głośność dodatkowo nie wpływa rozmiar urządzenia. Na występujący brzęk składa się bardzo wiele rzeczy, m.in. praca agregatu oraz wentylatorów, które zapewniają jednakową temperaturę w chłodziarce. Również urządzenie odpowiadające za niepowstawanie szronu może przyczynić się do chwilowej intensywniejszej pracy. Jednak rzadko kiedy powstający dźwięk jest namolny.

Zobacz także: