Menu

Warto wynająć kawalerkę w Katowicach na czas studiów

Październik 28, 2016 - Rady
Warto wynająć kawalerkę w Katowicach na czas studiów

Katowice to miasto, które dynamicznie się rozwija. Jeszcze niedawno było ośrodkiem typowo przemysłowym, teraz już kwitną tu biurowce, galerie, ośrodki sportu czy kultury. Dodatkowo, jest to miasto mocno zalesione i posiadające na swym terenie dużą ilość parków, co sprawia, że z pewnością jest gdzie wybrać się na spacer czy odpoczynek. Jest to także miasto atrakcyjne dla studentów. Działa tu bowiem Uniwersytet Śląski, Akademia Ekonomiczna, Uczelnia Medyczna i wiele innych szkół wyższych, zarówno państwowych, jak i niepaństwowych. Jest tu także duża ilość wszelkich klubów studenckich. Sporo osób, szczególnie właśnie studentów, rozważa więc poszukiwanie kawalerki do wynajęcia w Katowicach. A jeżeli chodzi o kawalerki w Katowicach, ogłoszeń tego typu jest na prawdę sporo na popularnych portalach zrzeszających anonse z dziedziny nieruchomości.

Zalety mieszkania w kawalerce, wbrew pozorom, są całkiem spore. Przede wszystkim jest to pełna samodzielność i możliwość urządzenia mieszkania całkowicie pod siebie, zgodnie z własnymi oczekiwaniami, potrzebami, wizją wystroju i tak dalej. Nie trzeba więc z nikim iść na żadne kompromisy, tylko wszystko można umeblować i zaprojektować tak, jak samemu chciało by się mieszkać. Poza tym, mimo wszystko, samotnie mieszkający w kawalerce człowiek ma całkiem sporą ilość przestrzeni dla siebie, nawet, jeżeli jest to tylko jeden pokój – wszakże po co więcej dla jednej osoby? Plusem wynikającym z wynajmu kawalerki są także czynniki ekonomiczne.

Czynsz za takie mieszkanie jest dużo niższy niż za mieszkania większe, dwu czy trzy pokojowe. Po co więc przepłacać za dodatkową przestrzeń, skoro i tak jej nie wykorzystamy? Opłaty są niższe także za media, przykładowo za ogrzewanie czy elektryczność – nagrzanie czy oświetlenie takiego małego mieszkania to sporo mniejszy wydatek energii niż dużego. Do zalet kawalerki zalicza się też stosunkowe łatwe utrzymanie porządku w mieszkaniu – nie trzeba bowiem sprzątać dużej ilości pomieszczeń i dużych powierzchni, a ze wszystkim można się wyrobić dosyć szybko.