Menu

Zadbaj o swój wygląd

Czerwiec 27, 2018 - Lifestyle, Porady
Zadbaj o swój wygląd

Ładne również zdrowe włosy to pragnienie każdego spośród nas. Włosy są naszą wizytówką, jednak jeszcze motywem do dumy. Stąd, żeby utrzymać je w jak najwłaściwszym stanie wykorzystujemy różne odżywki i kosmetyki przeznaczone do ich pielęgnowania. Te niestety mogą być wyjątkowo kosztowne. Niemniej należałoby zauważyć, iż nie jest to jeden sposób, ażeby utrzymać swoją fryzurę w zdrowej formie. Żeby posiadać wspaniałe oraz silne włosy, coraz więcej z nas decyduje się na ekologiczną kosmetykę. Jej wielką korzyścią są drobniejsze koszty.

Natura daje Ci wszystko

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, ile zastosowań może posiadać jajo, jogurt, albo miód. Oprócz tego, że kojarzą nam się z doskonałym śniadaniem, potrafią być też spożytkowane w roli naturalnych odżywek do włosów. Jaja są nie jedynie apetyczne, lecz są przede wszystkim niezmiernie odżywcze, nawet surowe. Pomimo, iż jest to wyłącznie pojedynczy produkt, można go używać aż na trzy sposoby. Białko zamknięte w jaju idealnie nawilży nasze włosy. Jeśli posiadamy włosy przetłuszczające się, to będzie to dla nas najświetniejsze rozwiązanie. Jednakże dla postaci o włosach przesuszonych także łamliwych zaleca się wykorzystanie samego żółtka. Całe jajo jest przeznaczone dla włosów zdrowych. Dla postaci, jakie wielokrotnie używają produkty do stylizacji włosów, wskazane jest korzystanie z artykułów mlecznych, jak na przykład jogurt. Kwas mlekowy, jaki się w nim znajduje zdezynfekuje włosy, natomiast tłuszcz wyśmienicie je nawilży.

Zapraszamy także na bloga – rycynowy.pl

Ciesz się zdrowymi włosami

To jedynie parę przykładów. Identycznie świetnie sprawdzi się płukanka do włosów z piwa, która sprawi, iż nawet wyjątkowo uszkodzone włosy odzyskają swoją energię. Maski przygotowane na bazie tłuszczu także cytryny będą perfekcyjnym sposobem na konfrontację z łupieżem. Aby cieszyć się doskonałą fryzurą, nie potrzebujesz kupować kosztownych kosmetyków do włosów. Starczy, iż zdecydujesz się na używanie prostych produktów, które wydobędziesz w swojej kuchni.