Menu

Koniec z problemami podczas prania!

Styczeń 12, 2018 - Porady
Koniec z problemami podczas prania!

Pranie pomimo, iż wydaje się być pracą niewiarygodnie nietrudną, wielu z nas może stwarzać niemały kłopot. Nowoczesne urządzenia piorące posiadają programy wyjaśnione w wyjątkowo przyjazny sposób, jednakże, co jeśli nasza pralka nie posiada tego typu unowocześnień? Oto parę sugestii, jakie opłaca się wziąć pod uwagę!

1. Segregacja ciuchów

Najważniejsze, aby nie dawać wszystkich ciuchów na raz do pralki. Sortujemy pranie po barwach i dzianinach, z jakich są uszyte. Jeśli chodzi o barwy to pranie wypada rozdzielić na jasne, ciemne a także kolorowe. Trafna selekcja barw umożliwi uniknięcie pofarbowania ubrań. Nie każdy materiał toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest rekomendowana przez wytwórcę. W innej temperaturze będziemy prali jeans, wełnę czy poliester.

suszenie prania za oknem2. Oglądaj metki!

Jak już we wcześniejszej części pisaliśmy korzystnie jest spojrzeć na rekomendacje tyczące się prania umieszczone na metce. Dzięki nim dowiemy się nie jedynie, jaka jest najlepsza temperatura prania, lecz też czy w ogóle możemy prać albo prasować.

3. Temperatura wody

Bardzo istotny jest wybór właściwej temperatury. Wrażliwe tkaniny pierzemy w małych temperaturach. Duże zabrudzenia w wysokich. Także czarne ubrania warto prać w małych temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swego koloru.

4. Wybór preparatu do prania

Czarne, jasne czy kolorowe? W zależności od tego, jakie wrzucasz pranie, wybierz stosowny preparat. Dostępnych jest wiele preparatów – proszki, kapsułki i płyny. Pamiętaj, aby środek był dostosowany do koloru prania! Dodatkowo należy także użyć preparatu do płukania, jaki nada praniu intensywny zapach. Możesz także dorzucić do prania profesjonalne chusteczki, jakie mają za zadanie wychwytywać pigmenty, jakie ewentualnie mogły by zafarbować inne ubrania.

5. Uruchamiamy pralkę

Posortowane ubrania należy umieścić w bębnie pralki, dołożyć specyfiki do prania, wyselekcjonować najlepszy program, zamknąć drzwiczki od pralki a następnie ją uruchomić. Prawda, że bardzo proste?

Zobacz także: