Menu

Dlaczego warto zdecydować na stropy napinane

Maj 5, 2018 - Porady
Dlaczego warto zdecydować na stropy napinane

Strop napinany, to ciekawy wymysł, który pozwoli nam na wytworzenie właściwego efektu wykończenia mieszkania. Spoglądając na strop napinany, można mieć wrażenie, iż jest to naciągnięta tkanina umieszczona na profilu. Jest to wprawdzie tylko przywidzenie. Wspornik pokryty jest folią zrobioną na bazie polimeru, która w zależności od naszych upodobań może mieć dowolną barwę, jak również wygląd. Dodatkowo, instalacja sufitu napinanego jest znacznie przyjemniejsza, niż stropu podwieszanego.

Wybierz sufit napinany już teraz

Ażeby rozwiać twoje obiekcje w kwestii, wyboru stropu napinanego, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Na start, skoncentrujmy się na montażu. Instalacja stropu napinanego, w zaprzeczeniu do stropu podwieszanego, może trwać od paru do kilkunastu godzin. W zależności od stopnia złożenia wzoru dodatkowo wielkości pomieszczenia. Jeśli chodzi o sufit podwieszany, czasu koniecznego na jego montaż nie liczy się w godzinach, ale w dniach. Także samo przygotowanie lokum do zainstalowania stropu napinanego nie jest tak problematyczne, jak w przypadku sufitu podwieszanego. Przede wszystkim, przy suficie napinanym nie potrzebujemy uprzątać całego lokum. Po całej operacji, ponadto nie musimy tracić czasu na czyszczenie, jakie przy montażu sufitu podwieszanego jest niezwykle pracochłonne. Ponieważ surowiec spożytkowany do realizacji powierzchni sufitu napinanego jest polimerem, membrana jest wyjątkowo wytrzymała. Powłoka jest niewrażliwa na wodę i ogień. Stosując go w toalecie ewentualnie w kuchni, nie musimy się bać, że ulegnie zniszczeniu. Trzeba zwrócić ponadto uwagę na praktyczność ścierania powłoki. Strop napinany perfekcyjnie sprawdzi się w salonie albo alkowie. Albowiem kształt stropu napinanego, zależy wyłącznie od kształtu profilu, możemy zrobić nawet figury przestrzenne, ewentualnie dwu- czy więcej poziomowe struktury sufitowe. To rozwiązanie wolno też używać na ścianach, jeżeli pragniemy jeszcze bardziej uświetnić wnętrze naszego mieszkania. Całokształt zależy zupełnie od tego, jakim budżetem dysponujemy, a ponadto jak bardzo pragniemy ulepszyć wystrój naszego pomieszczenia.

| Sprawdź bloga dpsceilings.com!

nnowacyjne i eleganckie rozwiązanie

Stropy napinane, to nadzwyczaj nowoczesne oraz niezwykłe rozwiązanie, zyskujące na renomie. Wspomogą nadać naszemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Całość dzięki doborze dobrej barwy membrany, oraz ponadto jej strukturze również opcji przepuszczania światła. Owo rozwiązanie nierzadko pozwala na odejście od klasycznego oświetlenia w lokum. W zależności, jaki efekt pragniemy uzyskać, oraz też jak bardzo damy się ponieść kreatywności, możemy uzupełnić styl naszego lokum.

Zobacz także: