Menu

Pomagamy w wyborze miejsca do zamieszkania na Śląsku

Luty 12, 2018 - Nieruchomości
Pomagamy w wyborze miejsca do zamieszkania na Śląsku

Rozmyślasz nad kupnem lokum na terenie Śląska? Twoją pierwotną myślą były z całą pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno wyśmienita lokalizacja do wprowadzenia się. Warto jednak rozważyć też inne miasta. Niemal wszystkie miasta są świetnie skomunikowane, dzięki czemu masz szansę zakupić dom po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo interesujących lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w wielkiej odległości od Katowic, które oferuje sporo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na które w szczególności opłaca się zwrócić uwagę należy wymienić:
– miejskie mury obronne z XIV wieku
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– zespół pałacowo-parkowy Mieroszewskich w Gzichowie z pocz. XVIII w.
– młyn „Będzin” przy ul. Kościuszki.
Miasto jest podzielone oficjalnie na osiem dzielnic: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście a także Warpie. Ceny nieruchomości w tych dzielnicach są dość dużo niższe niżeli w innych miejscowościach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeżeli chcesz przejrzeć oferty domów a także mieszkań na sprzedaż albo wynajem zajrzyj na stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajmu, jak i sprzedaży mieszkań w Sosnowcu są niższe aniżeli średnia cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla jakich lokale mieszkalne cieszą się w tym obszarze tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki a także ośrodki turystyczne, na jakie opłaca się zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Pałac Oskara Schöna w Sosnowcu (ul. 1 Maja)
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Jana Kiepury w Sosnowcu, ul. 3 Maja.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie biura RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska znajduje się na Wyżynie Śląskiej pośrodku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada długą historię, jaka wpłynęła na aktualny wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania mnóstwo zajmujących zabytków w tym m.in.:
– Kościół Matki Boskiej Różańcowej (1890)
– Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach Grupy Bojowej Kłodnica-Kochłowice (1937)
– Kościół pw. św. Michała Archanioła (1894-1895, rozbudowa 1911-1912)
Pod względem kultury można również znaleźć ciekawe propozycje w tym. m.in. Kino Patria, Miejskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Ruda Śląska to kolejne miasto z dobrymi cenami lokali mieszklanych, w jakich opłaca się rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tu znaleźć też korzystne oferty w nowym budownictwie. By zobaczyć, aktualne oferty sprzedaży jak również wynajmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold – http://remax-gold.pl/nieruchomosci/ruda-slaska

Zobacz także: