Menu

Zawsze piękne i zdrowe włosy!

Listopad 30, 2017 - Lifestyle
Zawsze piękne i zdrowe włosy!

Włosy to znak rozpoznawczy każdej dziewczyny. Dbanie o nie nieraz stwarza kłopoty. Niejednokrotnie wystawiamy je na negatywne warunki chociażby regularnie wysuszając suszarką a także prostując. Włosy bardzo nieturdno jest zniszczyć, dużo ciężej zregenerować.

Oczyszczanie włosów

Bardzo uszkodzone włosy wymagają wielokrotnie czasochłonnych terapi, które wielokrotnie są też drogie. Bazą pielęgnacji jest wyczyszczenie włosów. Powinniśmy brać kosmetyki naturalne, bez parabenów oraz, takie dobrane do naszego gatunku włosów. Co ważne, przed umyciem należy także nie zapomnieć o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w niezwykle subtelny sposób.

Odżywianie

Kolejnym krokiem w zwykłej pielęgnacji włosów powinno być ich „żywienie”. Kluczowe kosmetyki, jakie dostaniemy na rynku to produkty do spłukiwania jak też bez spłukiwania. Dla włosów cienkich dużo korzystniejszym wyjściem będą produkty, jakie po zastosowaniu powinno się spłukać. Maskę, podobnie jak szampon należy dopasować do typu włosów, by nadmiernie ich nie obciążała.

Odbudowa

Jest bardzo dużo metod odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego typu olejków. Coraz bardziej popularnym staje się czarny olej rycynowy, który posiada korzystniejsze właściwości od tyowego olejku. Przy kuracji olejami trzeba przede wszystkim pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy uzyskać pożądane efekty.

Zobacz sposób na przyspieszenie porostu włosów z zastosowaniem olejku rycynowego https://www.youtube.com/watch?v=PcR17fBrmjE

Zobacz także: