Menu

Poznaj piękno Śląska

Czerwiec 12, 2018 - Lifestyle
Poznaj piękno Śląska

Jeśli szukasz miejsca na weekendowe podróże, wybierz się na Śląsk. Wybierz się na zwiedzanie przepięknych zabytków, a jeszcze wyjątkowych miejsc, które pozwolą Ci poznać bogatą historię jednego z najoryginalniejszych obszarów naszego kraju. Przy okazji skosztuj również nietuzinkowych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że istniejący stereotyp o tym regionie już dawno odszedł w zapomnienie. Zobacz przemiany, jakie zaszły na przestrzeni lat w regionie, który dalej grupie Polaków kojarzy się tylko z kopalniami także hutami.

Najbarwniejsze miasta Śląska

Wybierając się na Śląsk wypada odwiedzić Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie wyprawy odkryjesz historię piwowarstwa, ale ponadto będziesz mógł zaobserwować jak współcześnie przygotowuje się piwo. Skosztujesz przy okazji rześko uważonego piwa. Innym punktem podróży na twojej liście, powinien być Chorzów i znajdujący się tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych zieleńców w Europie. Kilometry dróżek pozwolą Ci odsapnąć od hałasu centrum także zrelaksować się. W centrum parku usadowione jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie zerkniesz na kosmos z całkowicie innej strony. Będąc w parku, należałoby również zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny albo pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ jeszcze wycieczkę po Katowicach – stolicy terenu. Znajdziesz tam charakterystyczny dla Śląska, Katowicki Spodek także Muzeum Śląskie. Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o górnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu jest Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Będziesz mieć okazje zjechać szolą 320 metrów pod powierzchnię ziemi. Możesz poczuć się prawie jak górnik podczas oglądania podziemnych chodników. Po wędrówce, należałoby odwiedzić także do najniżej umieszczonego lokalu w Europie, gdzie zasmakujesz śląskich potraw.

Co jeszcze znajdziesz na Śląsku?

Aby zapoznać się ze wszystkimi przyjemnościami proponowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś bardzo dużo czasu. Stąd, warto rozważyć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W ciągu dwóch dni w 25 miasteczkach rejonu, odbędzie się aż 500 przeróżnych zdarzeń zadedykowanych historii rejonu również technice. Tylko od Ciebie zależy, w których będziesz brać udział.